February 25, 2021

E rende! Moti i keq po afrohet, paralajmërohet stuhi dhe acar në shtetin fqinj

Në Greqi pritet që nesër të ketë rënie të ndjeshme të temperaturave, që do të shoqërohen me stuhi.

Mbrëmja parashikohet që të jetë acar. Temperaturat parashikohen nga 0 në 6 gradë në pjesën veriore, në Thesali nga 5 në 14, në pjesën tjetër nga 9 në 19 gradë, në Ishujt Jon nga 13 në 18 dhe në pjesët ishullore të Egjeut nga 11 në 18 gradë, ndërsa në Kretë maksimumi do të arrijë 20-21 gradë Celsius.