March 2, 2021

Detaje te renda! Vëllai i 60-vjeçarit që u hodh nga spitali, ja cfare i kishte thene motrës

TIRANE

Anton Skabonda, vëllai i pacientit 60 vjecar Leonard Skabona i cili pak pas mesnate i dha fund jetës duke hed hur nga lartësia në spitalin “Shefqet Ndroqi, ka treguar komunikimin e fundit që ka pasur me vëllain e tij.

Gjatë një lidhje telefonike për “News24”, Anton Skabonda tha se i kishte kërkuar të vëllait të mos shkonte në spital deri sa të merrte përgjigjet e analizave, përgjigje të cilat deri më tani pretendon ai, nuk i kanë marrë ende.

Anton Skabonda thotë se 60-vjeçari ka folur me motrën dhe i ka thënë se në spital nuk i shërbenin. Vëllai thekson se ai duhet të mësojë arsyen përse Leonardi vendosi ti jepte fund jetës duke u hedhur nga spitali.

“Një orë ose dy orë para se të shkonte, i thash mos shko në spital. Kishte bërë edhe testin për Covid por si kishin dhënë përgjigje. Dua të pse me ka vdek vëllai , cfarë ilaçesh i kanë dhënë