February 28, 2021

Përlotet mjekja e Infektivit/ Vendimi për të intubuar një pacient, jo i lehtë. Nga divani mos gjykoni

Përlotet mjekja e Infektivit/ Vendimi për të intubuar një pacient, jo i lehtë. Nga divani mos gjykoni / 5 sekonda pasi ta keni hapur marketingun hapet artikulli i plotë

Mjekja infeksioniste Entela Kolovani, e cila prej muajsh qëndron në vijën e parë të frontit të lu ftës përballë koronaivirusit, sjell rrëfime që i përjeton çdo ditë nga brenda spitalit COV.ID1. Mes emocionesh dhe e prekur nga beteja e përditshme, Kolovani në një intervistë përballë gazetares Nisida Tufa në ‘Kjo javë’ në ‘News24’ tregoi se si është situata në këtë spital. Ajo tha se ka raste që pacientët presin për disa orë jashtë në autoambulanca, ndërsa shtoi se bëhet një vlerësim nga mjeku nëse mund të qëndrojnë në pritje apo jo. Mes lotësh ajo tha se është e lehtë të gjykohet nga divani dhe të bësh kritika, ndërsa i bëri thirrje kolegëve të saj që të ofrojnë ndihmë për pacientët. Po ashtu ajo theksoi se momenti më i vështirë është vendimi për të futur në intubim pacientin, mushkëria e të cilit është dëmtuar rëndë ng / 5 sekonda pasi ta keni hapur marketingun hapet artikulli i plotë