March 4, 2021

Kancelarja Merkel thirrje të FORTË qytetarëve: Ju lutem hiqni dorë nga kontaktet me njerëzit

Kancelarja Merkel thirrje të FORTË qytetarëve: Ju lutem hiqni dorë nga kontaktet me njerëzit / 5 sekonda pasi ta keni hapur marketingun hapet artikulli i plotë

GJERMANI- Kancelarja gjermane Angela Merkel ka folur sërish në lidhje me situatën e pandemisë së koronavirusit e cila, që prej muajsh ka pushtuar botën. Kancelarja gjermane i është drejtuar kombit me anë të një video mesazh të cilën e ka publikuar në rrjetet sociale. Ajo është shprehur se tashmë vendi është në fazën më kritike të pandemisë. Merkel u ka bërë thirrje qytetarëve që të shmangin sa më shumë kontaktet fizike, udhëtimet dhe festat e panevojshme./ 5 sekonda pasi ta keni hapur marketingun hapet artikulli i plotë