March 6, 2021

Fatmir Sejdiu, Lumir Abdixhiku, Shpend Ahmeti e Mimoza Kusari, pjesë e partisë së re të Vjosa Osmanit

Që nga kundërshtimi për rrëzimin e Qeverisë Kurti, Vjosa Osmani u bë e padëshiruar në partinë e saj LDK-në./ 5 sekonda pasi ta keni hapur marketingun hapet artikulli i plotë

Sipas mediumit syri.net të Shqipërisë, Vjosa Osmani ka bërë gati formimin e hapjes së re.
Raportohet se Osmanit do t’i bashkohen Ish-presidentit i Kosovës, Fatmir Sejdiu, deputeti i LDK-së ish-ministri i Infrastrukturës, Lumir Abdixhiku, avokati Dastid Pallaska, ish-deputeti Dardan Sejdiu.Përmenden edhe disa prej deputetëve të LDK’së, kryetar komune e, sipas syri.net, në bisedime janë edhe Mimoza Kusari dhe Shpend Ahme / 5 sekonda pasi ta keni hapur marketingun hapet artikulli i plotë