March 4, 2021

Këto janë pulat më të shtrenjta në botë, ja ku rriten dhe përse kushtojnë aq shumë: Kanë shije të rrallë

Një qytezë e vogël në lindje të Francës mund të duket si një rrugë e gjatë për të provuar një pjatë me pulë, por për shumë njerëz ia vlen mundimin.

Shefi i kuzhinës, Jean-Michel Carrette, drejton një prej restoranteve të vlerësuar me yllin Michelin në Tournous. Ai ka arritur ta mbante këtë yll falë edhe cilësisë së lartë të mishit të pulës në menunë e tij./ 5 sekonda pasi ta keni hapur marketingun hapet artikulli i plotë