March 4, 2021

‘Kokat’ e UÇK-së në pranga/ Raporti i Dick Marty-t, Rama akuzon Berishën e Metën: Pse votuat pro? Krenar për PS. Presidenca: Janë mufka, s’meriton përgjigje…

TIRANË– Kryeministri Edi Rama ka ngritur një debat të ri politik në vend. Paraditen e sotme ai u ka kërkuar “llogari” paraardhësit të tij, Sali Berisha dhe presidentit Ilir Meta, lidhur me raportin e ish-anëtarit të Asamblesë Parlamentare të Këshillit të Evropës, Dick Marty 5 sekonda pasi ta keni hapur marketingun hapet artikulli i plotë

Numri një i qeverisë i ka pyetur të dy palët se përse votuan pro raportit të tij për Kosovën në Këshillin e Europës, ndërsa kryedemokratit Lulzim Basha i kërkon që të flasë lidhur me çështjen, por duke mos e kursyer ironinë. Sipas Ramës, Berisha dhe Meta kanë dhënë votën pro në Këshillin e Europës për raportin famëkeq të Marty-t, ku edhe janë parashtruar akuzat për krime lufte ndaj zyrtarëve të lartë të UÇK-së gjatë luftës së Kosovës 5 sekonda pasi ta keni hapur marketingun hapet artikulli i plotë